فراخوان پنجمین دوره ی جایزه ی شعر خبرنگاران

فراخوان پنجمین دوره‌ی جایزه‌ی شعر خبرنگاران

 

پنجمین دورهی جایزه ی شعر خبرنگاران از کلیهی شاعران و ناشرانی که درسال 1388، کتاب شعری به زبان فارسی منتشر کردهاند، دعوت می کند تا آثار خود را بهدبیرخانهی این جایزه بفرستند. این جایزه از سال گذشته شامل دو بخش است. در بخش نخست جایزه، اثر یا آثاری بعنوان کتاب یا کتاب های سال، توسط هیئت داوران برگزیده شده و از آنها  تجلیل خواهد شد. فعلا هدیه ی مالی برای برگزیدگان درنظر گرفته نشده است. شرایط شرکت در این بخش از جایزه‌ی شعر خبرنگاران به شرح زیر است: کتاب در سال 1388 منتشر و تاریخ انتشار درشناسنامهی آن ذکر شده باشد. کتاب چاپ اول باشد؛ و برگزیده یآثار شاعر نباشد. علاقهمندان می توانند پنج نسخه از اثر خود را تاپایان آبانماه سال جاری (1389) به نشانی تهران، صندوق پستی 3496 – 16765،دبیرخانهی جایزهی شعر خبرنگاران، بفرستند.

بخش دوم و ویژه ی جایزه، به شاعران بدون کتاب اختصاص دارد. شرایط حضور در این بخش به این شرح اعلام شده است:علاقهمندانی که در این بخش شرکت میکنند،نباید تا کنون (چه در سالهای گذشته و چه طی سال جاری) در داخل کشور کتابی منتشر کرده یا برایانتشار به ناشری سپرده باشند.  در این بخش از اثر یا آثار برگزیده تقدیرمیشود و شاعر برگزیده از طریق رسانههای گروهی به جامعه ی ادبی معرفی خواهد شد. علاقهمندان شرکت در این بخش از جایزه می توانند آثار خود را (که به فارسی سروده شده و در فرمت ویندوز word 2003 یا word 2007تایپ گردیده اند) تا پایان آبان ماه سال جاری به پست الکترونیکی sherekhabarnegar@gmail.com  ارسال کنند. اشعار شما بایستی بین ‌40 تا ‌50 قطعه باشند یا جمع شان به 80 تا ‌100 صفحهبرسد. بنابر اعلام، شاعران فارسی زبان خارج از کشور که، درکشورهای دیگر به انتشار کتاب اقدام کرده‌اند، نیز می‌توانند در این بخش از مسابقه شرکت کنند.

به گزارش بخش ادب خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این دوره سوری احمدلو، محمدهاشم اکبریانی، علیرضا بهرامی، محسن فرجی و یاسین نمکچیانداوران بخش کتاب و مانا آقایی، محمدهاشم اکبریانی، علیرضا بهنام، سهراب رحیمی والیاس علوی داوران بخش ویژه را تشکیل می دهند. جهتکسب اطلاعات بیشتر در رابطه با جایزه شعر خبرنگاران می توانید به این نشانی مراجعه کنید.

/ 1 نظر / 32 بازدید
همت شهبازي

ترجمه شعرهايي از (پـونـه نـدايـي، گـروس عـبدالملـكـيان، آرش نــصرت‌الـهي، روجـا چـمنـكـار، ســپيده جـديري) به زبان تركي آذربايجاني در وبلاگ دوشرگه http://dusharge.blogfa.com/