هلگا کروک-شاعر - متولد ۱۹۵۹ در سوئد

<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

کوهی هست که باید جابجاش کنم

دشت خشکی ست جایی که من می روم

با پاهای بسته و آینه ها

در چشم

و صبر می کنم تا نگاهت رشد کند

 

 

ترجمه از سوئدی:

 سهراب رحیمی

 

/ 11 نظر / 25 بازدید
نمایش نظرات قبلی
آفتاب پرست

«و صبر می کنم تا نگاهت رشد کند » ... می خواستم از این خانم کروک بپرسید چه طوری میشه صبر کرد و فهمید کسی نگاهش رشد می کند یا نه. من از سرزمین نگاههای مفلوجی هستم که سالهاست رشدشان متوقف شده!!

علي اكبر كرماني نژاد

سلام دوست . هر چه صبر كردم شايد روزي گذارت به خانه‌ي ما بيفتد و ببيني كه دوستت داريم . نشد و نيامدي . امروز روداري كردم و نوشتم بابا من هزار سال است كه لينك دادم و با هر بار به روز شدنت سري مي‌زنم . پس ...

آينا

چقدر زيبا و چقدر تاثير گذار !

Solh

نقش پورمحمدی در اعدام‌های سال ٦٧ تاييد شد . دفتر آيت الله منتظری تأييد کرد که اين مرجع شيعه مصطفی پورمحمدی وزيرکشور کنونی ايران را از مسئولان "اعدام دسته جمعی" زندانيان سياسی در سال ٦٧ می‌داند. بنا به خاطزات آيت‌الله منتظری ، مصطفی پورمحمدی عضو هيئت سه نفره‌ای بود كه در تابستان سال ٦٧ هزاران تن از زندانيان سياسی را که در حال گذراندن دوران محکوميت خود بودند مورد بازجويی قرار دادند و به تشخيص خود دستور اعدام شمار زيادی از آنان را صادر کردند.

Solh

یــاران درود ، به دستگیری فعالین سندیكای شركت واحد تهران اعتراض كنید رانندگان شركت واحد برای روز یكشنبه اعلام اعتصاب عمومی كرده اند. روز پنجشنبه اول دي مامورین مسلح جمهوري طالبانــی با در دست داشتن حکم بازداشت و بازرسی منازل رهبران و اعضای سنديکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه٬ به منازل آنها مراجعه و ١٢ نفر از آنها را دستگير كردند. ٤ نفر از دستگیر شدگان پس از مدت كوتاهی آزاد شدند اما هشت نفر ديگر هنوز در زندان هستند. جمعه ٢ دي حدود ٣٠٠ نفر از رانندگان شركت واحد در اعتراض به اين دستگيري در مقابل دفتر اين سنديكا تجمع كرده و خواهان آزادي افراد دستگير شده شدند. این تجمع هم اكنون ادامه دارد. قرار است اين تجمعات در مقابل قرارگاههاي اتوبوسراني ادامه داشته باشد.درود بر شما کارگران زحمتکش ایران. رانندگان شركت واحد تصميم گرفته اند كه روز يكشنبه از ساعت ٦ صبح اتوبوسها را در محل قرارگاه خود متوقف نگه دارند و دست به اعتصاب عمومی بزنند. درود بر شما کارگران زحمتکش ایران.

سید مهدی موسوی

سلام دوست عزیز! باز با مطلبی تحت عنوان «يك متن غير ليبراليستي/غير فمينيستی با سس اضافي» به روزم حتما سر بزن...