فراخوان پنجمین دوره ی جایزه ی شعر خبرنگاران
ساعت ۱۱:۱۱ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢۱ مهر ۱۳۸٩   کلمات کلیدی:

فراخوان پنجمین دوره‌ی جایزه‌ی شعر خبرنگاران

 

پنجمین دورهی جایزه ی شعر خبرنگاران از کلیهی شاعران و ناشرانی که در سال 1388، کتاب شعری به زبان فارسی منتشر کردهاند، دعوت می کند تا آثار خود را به دبیرخانهی این جایزه بفرستند. این جایزه از سال گذشته شامل دو بخش است. در بخش نخست جایزه، اثر یا آثاری بعنوان کتاب یا کتاب های سال، توسط هیئت داوران برگزیده شده و از آنها  تجلیل خواهد شد. فعلا هدیه ی مالی برای برگزیدگان درنظر گرفته نشده است. شرایط شرکت در این بخش از جایزه‌ی شعر خبرنگاران به شرح زیر است: کتاب در سال 1388 منتشر و تاریخ انتشار در شناسنامهی آن ذکر شده باشد. کتاب چاپ اول باشد؛ و برگزیده ی آثار شاعر نباشد. علاقهمندان می توانند پنج نسخه از اثر خود را تا پایان آبانماه سال جاری (1389) به نشانی تهران، صندوق پستی 3496 – 16765، دبیرخانهی جایزهی شعر خبرنگاران، بفرستند.

بخش دوم و ویژه ی جایزه، به شاعران بدون کتاب اختصاص دارد. شرایط حضور در این بخش به این شرح اعلام شده است: علاقهمندانی که در این بخش شرکت میکنند، نباید تا کنون (چه در سالهای گذشته و چه طی سال جاری) در داخل کشور کتابی منتشر کرده یا برای انتشار به ناشری سپرده باشند.  در این بخش از اثر یا آثار برگزیده تقدیر میشود و شاعر برگزیده از طریق رسانههای گروهی به جامعه ی ادبی معرفی خواهد شد. علاقهمندان شرکت در این بخش از جایزه می توانند آثار خود را (که به فارسی سروده شده و در فرمت ویندوز word 2003 یا word 2007تایپ گردیده اند) تا پایان آبان ماه سال جاری به پست الکترونیکی sherekhabarnegar@gmail.com  ارسال کنند. اشعار شما بایستی بین ‌40 تا ‌50 قطعه باشند یا جمع شان به 80 تا ‌100 صفحه برسد. بنابر اعلام، شاعران فارسی زبان خارج از کشور که، در کشورهای دیگر به انتشار کتاب اقدام کرده‌اند، نیز می‌توانند در این بخش از مسابقه شرکت کنند.

به گزارش بخش ادب خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این دوره سوری احمدلو، محمدهاشم اکبریانی، علیرضا بهرامی، محسن فرجی و یاسین نمکچیان داوران بخش کتاب و مانا آقایی، محمدهاشم اکبریانی، علیرضا بهنام، سهراب رحیمی و الیاس علوی داوران بخش ویژه را تشکیل می دهند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با جایزه شعر خبرنگاران می توانید به این نشانی مراجعه کنید.